Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach szkolili się z systemu mMedica

Asseco spotkało się ze studentami Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Zajęcia miały na celu zapoznanie uczestników m.in. z realiami projektowania systemów informatycznych dla ochrony zdrowia, sposobami ich wykorzystania w placówkach medycznych oraz wyzwaniami, jakie pojawiają się na etapie wdrożenia.

 

W wykładach, które odbyły się 11 maja na katowickiej uczelni, wzięli udział słuchacze kierunku „Finanse i zarządzanie w ochronie zdrowia”. Ich zakres obejmował historię powstania systemu mMedica oraz jego funkcjonalności. Prezentację na ten temat poprowadził Wojciech Kulbiński, Menedżer ds. Sprzedaży, Asseco Poland. Z kolei Przemysław Błażejewski, Starszy Projektant przedstawił praktyczne aspekty projektowania systemów informatycznych dla ochrony zdrowia oraz opowiedział o sposobie produkcji aplikacji mMedica. Na zakończenie studenci dowiedzieli się od Tomasza Wallera, certyfikowanego partnera, z jakimi wyzwaniami spotykają się wdrożeniowcy podczas pracy u klienta, czyli w placówce medycznej.

 

 

Zobacz także