Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Silna reprezentacja Asseco w świątecznym biegu

Asseco Active Team wystartowało w 13. Półmaratonie św. Mikołajów, który odbył się 6 grudnia w Toruniu. Siedmiu naszych zawodników zdecydowało się na udział w półmaratonie, a piętnastu przebiegło dystans 10 km. Na dłuższej trasie najlepszy wynik osiągnął Tomasz Siuchniński (01:35:00). Z kolei „dyszkę” najszybciej ukończył Tomasz Centała (00:49:39). Na tym dystansie pojawiła się również trójka debiutantów: Anna Ćwiklińska, Krzysztof Kosiński oraz Jakub Żarna.

 

Był to wyjątkowy start, ponieważ do naszej drużyny przyłączyli się zaprzyjaźnieni z nami Etiopczycy, którzy przebywają Polsce w ramach realizacji pierwszego projektu wdrożenia systemów z rodziny AUMS na rynku afrykańskim – powiedział Sebastian Markowski, Starszy Kierownik Obszaru Projektowego, Asseco Poland S.A. Cieszę się, że tak licznym zespołem mogliśmy zaangażować się w akcję, która dla nas jest fajną zabawą, a jednocześnie pozwala pomóc dzieciom – dodał.

 

Celem imprezy jest nie tylko zachęcenie ludzi do aktywności fizycznej ale również pomoc najmłodszym. Dochód z imprezy zostanie bowiem przeznaczony na paczki dla podopiecznych z czterech domów dziecka z woj. kujawsko-pomorskiego. Jest to największa tego typu impreza w Polsce. Wzięło w niej udział ponad 6 tys. uczestników.

 

Zobacz także