Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Promujemy usługi Data Center na rynku niemieckim

Pion Usług Chmurowych i Centrum Danych Asseco Data Systems od kilku lat jest członkiem Polskiego Związku Ośrodków Przetwarzania Danych (Polish Data Center Association -PDCA) aktywnie wspierając podejmowane przez niego inicjatywy na rzecz rozwoju polskich data center. We Frankfurcie nad Menem odbyło się spotkanie pod hasłem „Digital Highway Bridge between Poland and Frankurt”, które miało na celu promocję usług polskich ośrodków wśród niemieckich firm.

Misją Polish Data Center Association jest m.in. zachęcanie polskich firm i instytucji państwowych do korzystania z outsourcingu IT w data center. Regularnie odbywające się spotkania i konferencje budują pozytywny wizerunek tego sektora usług biznesowych oraz pokazują korzyści płynących z rozwiązań tworzonych w oparciu o ośrodki przetwarzania danych.

Do tej pory aktywność PDCA skupiała się głównie na rynku polskim, natomiast dzięki spotkaniu zorganizowanym przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu (PAIH) oferta polskich Centr Danych została zaprezentowana również za naszą zachodnią granicą. Spotkanie miało na celu nawiązanie relacji i współpracy między polskimi ośrodkami przetwarzania danych a przedsiębiorstwami niemieckimi.

Spotkanie polskich przedstawicieli Centrów Danych i firm IT z przedstawicielami sektora finansowego oraz firm niemieckich było pierwszym tego typu zorganizowanym przez PAIH. Uczestnicy wysłuchali inspirujących prezentacji i korzystali z możliwości sesji networkingowej. Nawiązane we Frankfurcie rozmowy wskazują, że budowa biznesowego mostu będzie kontynuowana.

„Dla naszych Pionów: Usług Chmurowych i Centrum Danych było to doskonałe otwarcie współpracy w tej części Niemiec. Poznaliśmy specyfikę działania, a także problemy, z jakimi borykają się niemieckie przedsiębiorstwa. W odpowiedzi na poznane potrzeby niemieckich firm przygotowujemy propozycje precyzyjnych rozwiązań w zakresie produktów i usług dostarczanych przez nasze piony usług.”–  powiedziała Dorota Lasecka-Pęk, kierownik produktu, Pion Usług Chmurowych  Asseco Data Systems.

Zobacz także