Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Rozpoczynamy działalność w Kazachstanie

Nabycie większościowych udziałów w firmie New Technologies Integrator LLP to kolejny krok w rozwoju polskiej grupy informatycznej na szybko rozwijających się rynkach wschodnich. Asseco właśnie sfinalizowało przejęcie 51% udziałów informatycznej firmy z siedzibą w Ałmaty. Wartość transakcji wynosi 1 mln dolarów. Spółka zmieniła nazwę na Asseco Kazachstan LLP. Przypomnijmy, że od 2013 roku Grupa działa również w Rosji i Gruzji.

Firma New Technologies Integrator LLP (NTI LLP) powstała w 2006 roku. Jej działalność obejmuje trzy linie biznesowe: bezpieczeństwo informatyczne, zarządzanie informacją oraz uruchamiane obecnie świadczenie usług w chmurze. Spółka obecnie koncentruje się głównie na sektorze publicznym oraz dużych przedsiębiorstwach w sektorze telekomunikacyjnym i energetycznym.

– Jesteśmy zadowoleni, że udało się nam pozyskać bardzo dobrych partnerów z którymi wspólnie możemy budować silną pozycję Asseco w Kazachstanie. Jestem przekonany, że łącząc znajomość lokalnego rynku z naszym ponad 20-letnim doświadczeniem w branży i bogatą ofertą produktową, będziemy mogli zaoferować najlepsze rozwiązania informatyczne dla największych kazaskich firm i instytucji – powiedział Adam Góral, Prezes Zarządu Asseco Poland.

Kazachstan jest bogatym i jednym z najszybciej rozwijających się krajów regionu. Osiągnął najwyższy (poza Federacją Rosyjską) poziom PKB per capita wśród państw WNP. Analitycy Banku Światowego oceniają atrakcyjność inwestycyjną Kazachstanu nieco wyżej niż Polski. Polskie towary cieszą się tam dużym uznaniem i kojarzone są nie tylko z dobrą ceną, ale przede wszystkim z wysoką jakością. Wielu polskich producentów odnosi na rynku kazachskim duże sukcesy i znalazło klientów na swoje towary oraz usługi. Asseco pierwsze doświadczenia na tym rynku zdobywało realizując wdrożenie systemu informatycznego dla działającej w Kazachstanie Grupy Polpharma.

Zobacz także