Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Działalność akwizycyjna Asseco

Od 2004 r. Grupa Asseco dokonała ponad 120 akwizycji. Większość z nich to działania zrealizowane poza Polską, co sprawia że blisko 90 proc. przychodów firmy pochodzi z rynków zagranicznych. Jakimi kryteriami kieruje się Asseco szukając nowych spółek?

Działalność w tym obszarze podsumował Marek Panek, Wiceprezes Zarządu Asseco Poland, odpowiedzialny za rozwój Grupy Kapitałowej. Asseco poszukuje spółek, które posiadają interesujące produkty, które pasują do oferty firmy i ją uzupełniają. Istotne są także kompetencje ekspertów zatrudnionych w danej organizacji, które stanowią wsparcie dla działalności Asseco na danym rynku. Kolejnym czynnikiem jest pozycja rynkowa. Dla Asseco ważne jest bowiem, aby wybrana spółka posiadała grupę klientów, do której będzie mogło później zaadresować inne produkty oferowane w ramach Grupy.

Niezwykle istotni są ludzie. Poszukujemy spółek, w których są ludzie, którym podoba się pomysł Asseco, czyli federacji firm, kierującej się pewnymi zasadami. Osoby, które wyznają podobne wartości do tych, które my prezentujemy – podkreślił Marek Panek. Są to oczywiście kwestie miękkie, które trudno jednoznacznie określić. Staramy się jednak to wychwycić w rozmowach akwizycyjnych i jest to dla nas bardzo ważny element, ponieważ ci ludzie pozostają potem z nami na lata, odpowiadając za prowadzenie tych biznesów – dodał.

Więcej informacji na: https://acquisition.asseco.com/acquisition/

Zobacz także