Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Recepta dla służby zdrowia wg Asseco

Wydatki na polską służbę zdrowia systematycznie rosną, zmienia się także standard świadczonych usług, coraz częściej szpitale i mniejsze placówki medyczne dysponują nowocześniejszym sprzętem. Do właściwego rozwoju sektora zdrowia potrzebne są też inwestycje w technologie, a więc systemy informatyczne, które usprawnią pracę jednostek i wpłyną na oszczędność czasu świadczeniobiorców oraz personelu. Więcej na ten temat mówi Jan Butkiewicz, Zastępca Dyrektora Pionu Opieki Zdrowotnej w Asseco Poland na łamach artykułu Dziennika Gazety Prawnej.

Beneficjentami silnego sektora ochrony zdrowia będą nie tylko firmy z branży czy dostawcy IT, lecz przede wszystkim placówki medyczne, które dzięki informatyzacji mogą działać skuteczniej i bardziej efektywnie – powiedział Jan Butkiewicz.

Kluczowe znaczenie ma rozwój trzech obszarów. Pierwszy związany jest z poprawą efektywności terapii poprzez usprawnianie kontaktu lekarza z pacjentem. W tym celu będą rozwijane szeroko rozumiane e-usługi. Drugi obszar dotyczy wizyt, które coraz częściej będą zastępowane przez telekonsultacje umożliwiające sprawną komunikację lekarza zarówno z pacjentem, jak i innymi specjalistami. Ostatnim obszarem jest zapewnienie świadczeniobiorcom łatwego i bezpiecznego dostępu do ich dokumentów medycznych oraz wyników badań. W tym celu Asseco stworzyło aplikację mobilną „Informacje Medyczne”, pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce, które pozwala szpitalom, placówkom i gabinetom lekarskim na przekazywanie informacji o leczeniu wprost na telefon pacjenta, bez potrzeby każdorazowej wizyty w placówce. To on staje się administratorem własnych dokumentów medycznych. Może w sprawny, prosty, a co najważniejsze również bezpieczny sposób pozyskać informacje ze szpitala czy przychodni i w razie potrzeby przekazać swojemu lekarzowi jeszcze przed wizytą – dodał Jan Butkiewicz.

Wypowiedź ukazała się w artykule „Od rolnika do informatyka. Inwestycja w ochronę zdrowia napędza inne sektory” w Dzienniku Gazecie Prawnej, 4.10.2019 r., nr 139, str. 39.

Link do artykułu: biznes.gazetaprawna.pl

Strona aplikacji Informacje Medyczne: informacje-medyczne.asseco.com

Zobacz także