Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Promujemy rozwiązania IT dla szkół wyższych

27 i 28 stycznia w Łodzi odbyła się konferencja „Studenci zagraniczni w Polsce”. Eksperci Pionu Rozwiązań dla Biznesu i Edukacji w Asseco Data Systems zaprezentowali rozwiązania wspierające proces rekrutacji studentów zagranicznych.

W konferencji wzięło udział ponad 200 osób, wśród których znaleźli się rektorzy, prorektorzy, dyrektorzy ds. współpracy międzynarodowej i promocji, a także szerokie grono osób odpowiedzialnych za internacjonalizację polskich uczelni. Wydarzenie zorganizowano w połączeniu z odbywającym się w tym czasie na Politechnice Łódzkiej posiedzeniem Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP).

Sebastian Kawałko, doradca Zarządu Asseco Data Systems na przedstawił case study z wdrożenia zrealizowanego w Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Funkcjonujące tam Akademickie Biuro Karier wspiera przebieg edukacji studentów z zagranicy.

Konferencje z cyklu „Studenci zagraniczni w Polsce” – organizowane są już od 13 lat w ramach programu „Study in Poland”, prowadzonego przez KRASP i Fundację Edukacyjną „Perspektywy”. Są miejscem debaty na temat internacjonalizacji polskiego szkolnictwa wyższego.

Strona konferencji: www.studyinpoland.pl/konferencja2020

Zobacz także