Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Podpis elektroniczny Asseco na Samsung Knox Meetup

Artur Miękina, ekspert Pionu Usług Bezpieczeństwa i Zaufania Asseco Data Systems przybliżył uczestnikom spotkania możliwości wykorzystania podpisu elektronicznego w  codziennej pracy zawodowej.

Meetup to coraz popularniejsza forma cyklicznych spotkań, których założeniem jest zebranie ludzi o podobnych zainteresowaniach. Mogą to być zarówno tematy związane z wykonywaną pracą zawodową, jak i pasje sportowe, czy artystyczne.Tego typu eventy charakteryzują się swobodniejszą, niż przy tradycyjnych konferencjach, atmosferą.

Jednym z organizatorów cyklicznych spotkań w formule Meetup jest Samsung Polska, twórca Knox – wbudowanej w urządzenia mobilne platformy, która gwarantuje bezpieczeństwo ich używania. Tematyce bezpieczeństwa danych poświęcone są spotkania „Knox Meetup: Bezpieczeństwo mobilne”.

8 listopada w Warszawie odbyło się już trzecie z cyklu spotkań dedykowanych wszystkim, którzy w codziennej pracy potrzebują rozwiązań informatycznych zwiększających bezpieczeństwo danych. Motywem przewodnim listopadowego spotkania była technologia biometrii.

Na zaproszenie organizatorów spotkania, Artur Miękina, ekspert Pionu Usług Bezpieczeństwa i Zaufania w Asseco Data Systems przedstawił sposoby wykorzystania podpisu biometrycznego i kwalifikowanego w procesach biznesowych. Prezentacje dotyczyły również biometrii w urządzeniach mobilnych, a także biometrii behawioralnej.

Więcej informacji o cyklu spotkań Samsung Knox Meetup: https://www.meetup.com/pl-PL/Mobile-B2B-Community-by-Samsung-Polska/.

Zobacz także