Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Paperless w sektorze finansowym na przykładzie wdrożenia usług zaufania w BFF Banking Group

Obostrzenia związane z pandemią koronawirusa miały duży wpływ na branżę finansową. W krótkim czasie musiała ona dokonać transformacji wielu procesów z formy papierowej do elektronicznej. Jak taka cyfryzacja przebiega w praktyce? Ekspertki banku BFF Banking Group, podczas tegorocznego Europejskiego Forum Podpisu Elektronicznego, przedstawiły kulisy wdrożenia e-podpisu dla pracowników ich organizacji w Polsce.

Dzięki podpisowi elektronicznemu bez problemu podpisujemy dokumenty w każdym miejscu i każdym czasie. Wystarczy jedno czy dwa kliknięcia i wszystkie dokumenty są podpisane. Dzięki temu udało nam się skrócić cały proces z siedmiu do jednego dnia – powiedziała Emilia Sęk, Coordinator, Operations & Settlement Center w BFF Banking Group.

Usługi zaufania to już nie przyszłość to teraźniejszość. Nie wyobrażam sobie biznesu usług finansowych bez podpisu elektronicznego – podsumowała Aleksandra Rudzka, Senior Lawyer, BFF Polska S.A.

Asseco wdrożyło platformę do elektronicznego podpisywania dokumentów dla pracowników banku BFF Banking Group. Pozwala ona pracownikom BFF podpisywać elektronicznie wszystkie dokumenty, niezależnie od urządzenia, z którego korzystają. Umożliwiła to usługa SimplySign – funkcjonujący w chmurze kwalifikowany podpis elektroniczny w formie mobilnej aplikacji.

Wszystkie wystąpienia z Europejskiego Forum Podpisu Elektronicznego 2020 możesz obejrzeć zupełnie bezpłatnie! Zarejestruj się i otrzymaj dostęp do wiedzy od najlepszych ekspertów efpe.pl

Zobacz także