Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Nowe technologie w wojskowej służbie

Asseco było obecne na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego MSPO 2016, który odbył się 6-9 września na Targach Kielce. Na stoisku Asseco zaprezentowane zostały: autorskie rozwiązanie firmy – Asseco GCS (Ground Control Station), projekty realizowane przy współpracy z NCBiR, jak również produkty do zarządzania kryzysowego i cyberbezpieczeństwa, oferowane przez wchodzącą w skład Grupy Asseco – spółkę TSG.

 

Asseco było także obecne na stoisku Polskiej Grupy Zbrojeniowej, gdzie przedstawiono platformę operatorską naziemnej stacji kontroli Asseco GCS, współpracującą z bezzałogowym systemem powietrznym Drozd. Ponadto w boksie Asseco uczestnicy targów mogli otrzymać pełną informację na temat m.in. „Prototypu bezpiecznego systemu do przesyłania danych pomiędzy różnymi sieciami niejawnymi z wykorzystaniem sieci publicznych” oraz „Zintegrowanego systemu budowy planów zarządzania kryzysowego w oparciu o nowoczesne technologie informatyczne”, czyli projektów zrealizowanych przy dofinansowaniu NCBiR. Wspólnie z Asseco swoją ofertę przedstawiła również izraelska spółka TSG, która planuje wejść na rynek krajów NATO z ofertą dla wojsk m.in. lądowych i morskich.

 

Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Spotkaliśmy się z przedstawicielami biznesu oraz MON, MSW, Służby Granicznej, jednostek specjalnych, szkół wojskowych i administracji regionalnej – powiedział Andrzej Sobolewski, Specjalista ds. Sprzedaży, Asseco Poland. Interesowała ich przede wszystkim problematyka zakupów systemów IT przez MON oraz możliwości współpracy z nami i udziału w zagranicznych projektach – dodał.

 

Na targach obecnych było ponad 609 firm z 30 krajów świata. Po raz kolejny zostały one objęte Honorowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

 

http://uas.asseco.com/

 

Zobacz także