Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Nigeryjska delegacja w Asseco

W dniach 3-4 lipca b.r. w Warszawie odbyła się wizyta referencyjna przedstawicieli nigeryjskiego stanu Lagos, która była efektem wygranego wspólnie z Asseco Nigeria kontraktu na dostawę systemów bezzałogowych w ramach projektu eGIS. W spotkaniu udział wzięli m.in. Femi Odubiyi Komisarz Stanu Lagos, Pani Olufunmilayo Adebusola Balogun, Sekretarz w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych oraz Przemysław Borzestowski, Wiceprezes Zarządu Asseco Poland.

 

Celem wizyty było omówienie trwającego projektu oraz prezentacja kompetencji Asseco z zakresu SmartCity, które są potencjalną przestrzenią do dalszej współpracy. Podczas spotkania Jarosław Świerczek, Dyrektor działu Rozwoju i Sektora Rolno-Środowiskowego przedstawił pozostałe rozwiązania Asseco z obszaru systemu informacji geograficznej. Dla gości został również przygotowany pokaz systemów bezzałogowych, który odbył się na lotnisku w Konstancinie.

 

Wizyta przedstawicieli Stanu Lagos była świetną okazją do rozmów na temat trwającego projektu i doprecyzowania ustaleń wynikających z kontraktu na dostawę dwóch platform UAV. Dodatkowo spotkanie pozwoliło nam zaprezentować Asseco jako partnera w obszarze dedykowanych rozwiązań dla sektora administracji publicznej, zarówno na poziomie rządowym jak i lokalnym. Wierzymy głęboko, że przy wsparciu kolegów z Asseco Nigeria, dotychczasowa współpraca zaowocuje w najbliższej przyszłości kolejnymi kontraktami – powiedział Maciej Tadla, International Sales & Business Development Manager w Asseco Poland.

 

W ramach projektu Asseco Poland dostarczy Ministerstwu Nauki i Technologii z nigeryjskiego stanu Lagos dwie stacje kontroli – Asseco GCS wraz z oprogramowaniem, system do symulacji lotów Asseco USE (Universal Simulation Environment) oraz dwie platformy bezzałogowe (Tiguar), które zbuduje współpracująca ze spółką firma uAvionics. Asseco zadba także o integrację całego rozwiązania. Ponadto będzie odpowiedzialne za przeprowadzenie szkoleń dla personelu oraz testy systemu. Zakończenie projektu planowane jest na grudzień 2017 roku.

 

Więcej informacji dotyczących platformy UAV dostępnych jest po linkiem: www.youtube.com

 

Zobacz także