Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Nocny półmaraton

21 km i 97,5 m nocą? Dla nas to nie problem. Asseco Active Team uczestniczyło w 4. edycji „PKO Nocny Wrocław Półmaraton”, który odbył się 18 czerwca. Impreza, w której wzięło udział ponad 9,5 tys. osób, jest jedną z największych tego typu w Polsce. Najlepszy z naszej drużyny okazał się Jarosław Martusewicz z czasem 1:35:04. Z kolei Sylwestrowi Nowakowi (1:50:39) oraz Mariuszowi Jasińskiemu (1:59:09) udało się pobić swoje życiowe rekordy.

 

Chociaż biegłem już po raz trzeci, start we wrocławskim nocnym półmaratonie był dla mnie jak zawsze ogromnym przeżyciem. Trasa jest wytyczona przez ścisłe centrum Wrocławia i wiele mostów. A Wrocław nocą wygląda cudownie, zwłaszcza że imprezie towarzyszą liczne iluminacje – powiedział Jarosław Martusewicz, Starszy Project Manager, Asseco Poland. Ponadto w tym roku Wrocław jest Europejską Stolicą Kultury, więc bieg odbył się pod znakiem muzyki klasycznej, która towarzyszyła biegaczom na stadionie oraz wzdłuż całej trasy i była grana przez małe zespoły muzyczne. Nie zawiodła również publiczność, która pomimo bardzo późnej pory biegu (start o 22.00), tłumnie dopingowała nas na całej trasie. To wszystko spowodowało, że każdy z nas dał z siebie wszystko, co widać po wynikach – dodał.

Zobacz także