Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Niepodległość w czasach globalizacji a niezależność technologiczna

Czy niezależność technologiczna gwarantuje niepodległość kraju? Jakie czynniki decydują o tym, że gospodarka państwa będzie mogła funkcjonować bez zagranicznych wpływów? Czy jest to w ogóle możliwe? To tylko wybrane tematy debaty z cyklu „Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości” zorganizowanej przez Dziennik Gazetę Prawną, która odbyła się 16 października br. w Warszawie. W dyskusji pt. „Rozwój i finansowanie technologii kluczem do nowoczesnej niepodległości” wziął udział m.in. Artur Wiza, Wiceprezes Zarządu Asseco Poland.

W dobie globalizacji granice państw się zacierają. Dobrze widać to na przykładzie rozwiązań IT, które swobodnie przepływają w dowolne miejsca na świecie. W związku z tym, może nie powinniśmy rozmawiać o niepodległości, ale o niezależności? – powiedział Artur Wiza. Dzisiejsza niepodległość to przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa. Nie tylko tego fizycznego, ale również w cyberprzestrzeni – dodał.

W dyskusji zabrali głos także m.in. dr Adam Czyżewski, Główny Ekonomista, PKN ORLEN; Rafał Pawełczyk, Wiceprezes Zarządu, KGHM; Patrycja Zeszutek, Zastępca Dyrektora, Departament Programów Wsparcia Innowacji i Rozwoju, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju oraz Michał Fijoł, Członek Zarządu ds. Handlowych, Polskie Linie Lotnicze LOT.

Przeczytaj pełna relacja z debaty

Zobacz także