Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco Reporting Platform

Nagrody za najlepsze raporty roczne rozdane

Asseco było Partnerem Technologicznym 13. edycji konkursu The Best Annual Report 2017, w której nagradzane są najlepsze raporty roczne. Uroczystość odbyła się 18 października br. na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Jury oceniało sprawozdania finansowe i niefinansowe za 2017 rok. Organizatorem wydarzenia był Instytut Rachunkowości i Podatków.

Z roku na rok liczba spółek biorących udział w konkursie wzrasta. Szacujemy, że w ciągu 13 lat kapituła konkursu zweryfikowała raporty roczne ponad 350 spółek – podkreśliła Małgorzata Gula, Prezes Instytutu Rachunkowości i Podatków.

Kluczowym aspektem sprawnego przygotowania sprawozdań finansowych jest odpowiednie ułożenie i zaplanowanie procesu raportowego. W oparciu o nasze doświadczenie, jako międzynarodowej grupy kapitałowej działającej w ponad 54 krajach przygotowaliśmy system Asseco Reporting Platform.— powiedziała Ewa Matlak, Menedżer Projektu, Asseco Poland.

Platforma automatyzuje i wspiera procesy sprawozdawcze spółek giełdowych, a także przygotowanie raportów obowiązkowych instytucji finansowych oraz analiz dla celów zarządczych. Pozwala również na poprawę jakości oraz obniżenie kosztów związanych z procesem raportowania – dodała.

Celem konkursu The Best Annual Report jest promowanie raportów rocznych o największej wartości użytkowej dla akcjonariuszy i inwestorów. Co roku biorą w nim udział spółki z rynku regulowanego, jak i NewConnect.

Pełna relacja z wydarzenia: www.parkiet.com

Dowiedz się więcej o Asseco Reporting Platform: reporting-platform.asseco.com

Asseco Reporting Platform

Zobacz także