Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Mocny start Asseco w zawodach MTB

Zespół Asseco Active Team wystartował już w dwóch maratonach z cyklu Bike Maraton 2016. W pierwszej edycji, rozegranej w połowie kwietnia na płaskim terenie w podwrocławskiej Miękini, wzięło udział 9 naszych zawodników, z których na trasie Mini (24 km) liderem okazał się Radosław Andrzejewski z czasem 0:58:14. Z kolei na dystansie Mega, liczącym 51 km najlepszy był Arkadiusz Jędrzejczyk (3:09:59), który 7 maja wystartował również w drugiej edycji zawodów w Polanicy Zdroju, gdzie 22 km górskiej trasy pokonał w 1:34:18.

 

Trasa maratonu w Miękini, która według zapowiedzi miała oferować tylko kilka większych podjazdów i zjazdów, po dwudniowych opadach deszczu okazała się bardziej wymagająca, niż przypuszczali zawodnicy – było sporo błotnych, śliskich odcinków przez co zrobiła się ona bardziej techniczna – powiedział Radosław Andrzejewski, Specjalista ds. Technologii, Asseco Poland. Pomimo to zawody przyniosły rekord frekwencji na skalę ogólnopolską w imprezach tego typu. Na starcie stawiło się bowiem ponad 2 tys. uczestników – dodał.

Zobacz także