Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Mikołajowie w biegu

Asseco Active Team wzięło udział 4 grudnia w dwóch świątecznych biegach. W Bydgoszczy nasi pracownicy wystartowali w „Mikołajkowym Biegu Charytatywnym” z kolei w Toruniu w „Festiwalu Świętych Mikołajów”. W pierwszych zawodach liderem był Grzegorz Obrębski, który pokonał dystans 5 km w czasie 00:18:37. Natomiast w toruńskim biegu w półmaratonie najlepszy z naszego zespołu okazał się Mateusz Milewski (1:38:59), a na odcinku 10 km – Sebastian Szewczuk (00:50:59).

 
Bydgoski bieg to wydarzenie, którego celem było wsparcie Kasi Przygody. W wyniku komplikacji porodowych zapadła ona w śpiączkę, w związku z czym rodzina zbiera fundusze na jej leczenie.

 
Pomysł żeby był to bieg, okazał się strzałem w dziesiątkę – powiedziała Magdalena Śliwa, Specjalista ds. Wsparcia Sprzedaży, Asseco Poland. Zainteresowanie i frekwencja przerosły wszelkie oczekiwania. Oczywiście ekipa Asseco również się pojawiła – dodała.

 
Ponadto Asseco przekazało środki finansowe na rzecz Kasi Przygody w ramach akcji charytatywnej pracowników Asseco – Pomagamy.

 
Bydgoskie zawody nie były jedynymi, które odbyły się w grudniową niedzielę w woj. kujawsko-pomorskim. W Toruniu zebrało się bowiem blisko 2,5 tys. Mikołajów, którzy mieli do pokonania dystans 10 km i półmaratonu. Zawodom towarzyszyła akcja charytatywna „Biegacze dzieciom”.

 
Pomimo chłodu i stresu, „podbiegów” na trasie, kilku tysięcy startujących oraz odczuwalnej rywalizacji, motywujący był fakt, że wszyscy biegliśmy w jednym celu – dla dzieci – powiedziała Katarzyna Tomsza, Specjalista ds. Serwisu Oprogramowania, Asseco Poland. Wszyscy łącznie z kibicami tworzyliśmy bezcenną atmosferę, niepowtarzalną wśród wszystkich innych biegów, których doświadczyłam – dodała.

Zobacz także