Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Kongres Obrotu Gotówki

Asseco było partnerem generalnym „Kongresu Obrotu Gotówki”, który odbył się 9 września w Klubie Bankowca w Warszawie. Na spotkaniu obecnych było ponad 120 uczestników, a wśród nich przedstawiciele, m.in. największych banków w Polsce, w tym Narodowego Banku Polskiego, PKO BP, PKO SA oraz ING Banku Śląskiego. Jednym z zagadnień poruszonych na spotkaniu była automatyzacja procesów zarządzania gotówką, na temat którego swoją prezentację wygłosił Maciej Przybyła, Z-ca Dyrektora Pionu Business Intelligence.

 

Statystyki przedstawione przez NBP wskazują, że w obiegu znajduje się coraz więcej gotówki. Dla banków istotna staje się więc automatyzacja procesów i optymalizacja kosztów zarządzania gotówką

 

Podczas spotkania prelegenci przedstawili perspektywy rozwoju rynku obrotu gotówki w Polsce, jak również wyzwania przed jakimi stoją podmioty, zajmując się obrotem gotówki. Uczestnicy dyskutowali także, jak wykorzystać zagraniczne praktyki, w celu optymalizacji procesów.

 

Asseco na swoim stoisku zaprezentowało również zaawansowane technologicznie rozwiązanie do zarządzania obrotem gotówki – Asseco ACM (Asseco Advanced Cash Management).