Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Kolejne rekordy Asseco w rankingu „Złota Setka”

Asseco po raz szesnasty zostało liderem podkarpackich spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych. Asseco Poland i Asseco South Eastern Europe zajęły kolejno 1. i 2. miejsce w zestawieniu „Złota Setka Firm Podkarpacia” w kategorii „Spółki giełdowe Podkarpacia wg kapitalizacji”. Ponadto firmy znalazły się w czołówce największych przedsiębiorstw Podkarpacia wg zysku netto oraz rentowności sprzedaży. Ranking został opracowany przez redakcję Gazety Codziennej „Nowiny”.

Asseco Poland jest wiodącą polską firmą informatyczną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Z kapitalizacją, która na koniec 2021 r. wynosiła ponad 7 mld zł, wchodzi w skład indeksu WIG20. Jest również największą spółką w branżowym indeksie WIG-informatyka.

Spółki z Grupy Asseco od lat zajmują czołowe pozycje w rankingu „Złota Setka Firm Podkarpacia”. W zestawieniu firm o największej rentowności Asseco South Eastern Europe zajęło 1. miejsce. Z kolei Asseco Poland znalazło na 2. pozycji wśród spółek o największym zysku netto.

Lider cyfryzacji

Asseco Poland od lat jest liderem w sektorze usług na Podkarpaciu. Ponadto spółka jest liderem cyfryzacji w Polsce*. Stoi na czele Grupy Asseco, która jest największym producentem oprogramowania w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Od ponad 30 lat tworzy zaawansowane technologicznie oprogramowanie dla firm z kluczowych sektorów gospodarki. Firma jest obecna w 60 krajach na całym świecie i zatrudnia blisko 32 tys. osób. W 2021 r. osiągnęła rekordowe przychody w wysokości 14,5 mld zł.

*wg raportu Computerworld TOP200 za 2022 r.

Zobacz także