Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Klient Asseco Liderem Informatyki 2016

Tauron Obsługa Klienta zdobył tytuł Lidera Informatyki 2016 w kategorii użyteczność publiczna w konkursie magazynu Computerworld. Dostawca otrzymał wyróżnienie za centralizację systemów bilingowych, które wspólnie z Asseco zmigrował do systemu AUMS EDO (Asseco Utility Management Solutions). Jest to obecnie jeden z największych systemów bilingowych w Europie.

 
Głównym celem projektu była centralizacja systemów bilingowych dla klientów masowych w Grupie TAURON. W ramach wdrożenia zmigrowano dane 4,4 mln klientów wraz z trzyletnią historią z 12 rozproszonych systemów źródłowych do centralnego systemu bilingowego AUMS EDO. Jego zakres funkcjonalny obejmuje wszystkie procesy związane z obsługą klienta, w tym m.in. umowy, rozliczenia, finanse, windykację, raportowanie oraz współpracę z elektronicznym Biurem Obsługi Klienta. Projekt trwał od sierpnia 2012 r. do maja 2015 r.

lider-informatyki

Zobacz także