Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Klienci Asseco nagrodzeni przez GPW

Giełda Papierów Wartościowych przyznała nagrody dla liderów polskiego rynku kapitałowego za osiągnięcia w 2014 r. Wśród laureatów znalazło się 5 instytucji, które korzystają z rozwiązań Asseco, dedykowanych dla rynku kapitałowego.

 

Podczas gali, która odbyła się 19 lutego w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie podsumowany został Rok Giełdowy 2014. Nagrodzono emitentów, Członków Giełdy i Autoryzowanych Doradców, którzy w minionym roku osiągnęli najlepsze wyniki oraz przyczynili się do rozwoju polskiego rynku kapitałowego.

 

Wśród wyróżnionych przez GPW znalazły się instytucje, które korzystają z rozwiązań Asseco Poland dedykowanych dla rynku kapitałowego, w tym z systemów z rodziny PROMAK. W sumie zdobyły one 9 nagród. Dom Maklerski (DM) PKO BP otrzymał 3 wyróżnienia, w tym został uznany za Brokera Roku 2014. Również 3 nagrody otrzymał DM mBanku, m.in. za najwyższy udział wwolumenie obrotów kontraktami terminowymi bez transakcji animatora. GPW doceniło również DM BDM, DM Banku Handlowego oraz Deutsche Bank.

 

***

 

Asseco Poland posiada 20-letnie doświadczenie jako dostawca nowoczesnego oprogramowania dla podmiotów działających na rynku kapitałowym. Obecnie obsługuje m.in. 10 domów maklerskich, które korzystają z systemów z rodziny PROMAK. Są to innowacyjne rozwiązania, wspierające realizację transakcji giełdowych oraz proste w obsłudze aplikacje, umożliwiające klientom biur maklerskich dostęp do rachunków za pomocą komputera lub urządzeń mobilnych.

Zobacz także