Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Jakie możliwości daje technologia blockchain?

Czy technologia blockchain ma szansę stać się tak popularna, jak kiedyś internet? Uczestnicy konferencji BlockchainTech Congress, która odbyła się w dniach 1-2 października stwierdzili, że jest to możliwe. Za nim to jednak nastąpi konieczne będzie przekonanie instytucji państwowych oraz przedsiębiorców z różnych sektorów gospodarki do jej wdrożenia. Jak to zrobić?

Na ten temat dyskutowali uczestnicy panelu „Gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy?”. W trakcie debaty szukano odpowiedzi również na pytanie w jaki sposób obecnie jest wykorzystywana technologia blockchain w Polsce oraz w jakich obszarach może ją wykorzystać sektor bankowy.

Technologia blockchain jest znakomita, ale jak każdej technologii nie da się jej użyć do wszystkiego. Bardzo trudno wyobrazić sobie sytuację w której ta technologia całkowicie wyeliminuje banki. Spodziewałbym się raczej, że będzie funkcjonować równolegle z klasycznymi rozwiązaniami bankowymi. Wydaje się, że blockchain może znaleźć więcej praktycznych zastosowań w innych sektorach gospodarki, szczególnie takich, które są cyfrowo zapóźnione względem rozwiązań bankowych – powiedział Tomasz Buczak, Head of Asseco Innovation Hub, Asseco Poland.

W panelu wzięli udział także Jacek Szczepański, COO, Atende; Piotr Kujawa, Członek Zarządu, Bacca oraz Michał Turalski, Dyrektor Zarządzający Obszarem Strategii i Marketingu, Horum Bank Project.

Tegoroczny kongres zgromadził 600 osób. Wydarzenie to było dobrą okazja do wymiany doświadczeń oraz rozmów biznesowych, w których uczestniczyli zarówno przedsiębiorcy, dostawcy usług IT, jak również regulatorów.

Przeczytaj relacje na:

www.cyberdefence24.pl
pl.investing.com

Zobacz także