Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Jakie będą główne cele ataków hakerskich w 2019 roku?

Liczba incydentów bezpieczeństwa stale rośnie, a atakujący wymyślają coraz to nowe metody dokonywania nadużyć, powodując tym samym realne straty finansowe przedsiębiorstw. Jakie trendy w obszarze cybersecurity będą dominować w 2019 roku oraz które zagrożenia odegrają największą rolę? Te zagadnienia komentuje Zdzisław Wiater, Dyrektor obszaru cyberbezpieczeństwa w Asseco Poland na łamach portalu cyfrowa.rp.pl.

W 2019 r. zakładać można wzrost liczby incydentów bezpieczeństwa. Wiązać się to może nie tylko z realną ilością popełnianych przestępstw, ale też z wdrożeniem krajowego systemu cyberbezpieczeństwa, czego wynikiem będzie zebranie realnych danych o skali tego problemu w naszym kraju. Zakładać należy trendy wzrostowe w co najmniej trzech obszarach – jeden z nich ma wymiar międzynarodowy i spowodowany jest nowym, cyfrowym wyścigiem zbrojeń. Kolejnym elementem będzie wzrost problemu dezinformacji, jako metody stosowanej zarówno przez państwa, jak i cyberprzestępców. Ostatnim obszarem będą zagrożenia związane z urządzeniami mobilnymi oraz ataki na finanse zwykłych użytkowników tych urządzeń – powiedział Zdzisław Wiater.

Wypowiedź ukazała się w ramach artykułu pt. „Komputery kwantowe groźnym narzędziem hakerów” na portalu cyfrowa.rp.pl, 29 stycznia 2019 r.

Zobacz także