Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Jak zadbać o bezpieczeństwo firmy?

Świadomość polskich przedsiębiorstw w zakresie znaczenia cyberbezpieczeństwa oraz ryzyka płynącego z zagrożeń systematycznie rośnie. Coraz większy staje się też rynek usług z obszaru cybersecurity. O tym, jak przekonać klienta, że inwestycje w ochronę zasobów teleinformatycznych nie są tylko kosztem dla jego firmy oraz korzyściach jakie daje oferta Security as a Service mówi Mariusz Szczęsny, Dyrektor Działu Cyberbezpieczeństwa w Asseco Poland na łamach artykułu Magazynu CRN.

Usługi w modelu SaaS dają wiele korzyści różnym grupom klientów. Ze względu na to, że dają one gwarancję wysokiej jakości usług bez konieczności zatrudniania wykwalifikowanego zespołu specjalistów od cyberbezpieczeństwa jest to dobre rozwiązanie dla wielu firm. Ze względu na efektywność kosztową nawet duże przedsiębiorstwa decydują się realizować część swojej strategii bezpieczeństwa w takiej formule. Możliwość zastosowania takiego rozwiązania zależy od specyfiki firmy i poziomu wrażliwości przetwarzanych informacji. Integralną formą dostarczania usług SaaS jest stosowanie rozwiązań opartych o chmurę obliczeniową, które zapewniają wysoki poziom dostępności oraz obsługę realizowaną przez doświadczonych profesjonalistów. Obserwując rynek tych rozwiązań jesteśmy przekonani, że segment ten będzie się sukcesywnie rozwijał w kolejnych latach – powiedział Mariusz Szczęsny.

Fragment wypowiedzi ukazał się w Magazynie CRN, „Jak to jest z tym bezpieczeństwem”, 1.12.2019 r., nr 1, str. 2.

Zobacz także