Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Jak digitalizacja wpływa na strategię rozwoju biur maklerskich?

Digitalizacja to obecnie słowo klucz dla rozwoju usług maklerskich. Pandemia znacząco przyspieszyła trendy, które można było obserwować przez ostatnich kilka lat. Cyfryzacja najbardziej widoczna jest w tej części biznesu maklerskiego, gdzie klienci składają zlecenia i realizują swoje transakcje. Obecnie coraz częściej wykorzystują oni do tych działań narzędzia mobilne.

Obserwujemy coraz mniejsze znaczenie punktów obsługi klienta i fizycznej obecności klientów w biurach, natomiast większe posługiwanie się smartfonem i realizację transakcji przy użyciu najnowszych rozwiązań, takich jak oferowane przez Asseco ePromak Next, które niedawno wdrożyliśmy w PKO Banku Polskim. Jest to dla nas milowy krok, ponieważ nasi klienci w większym stopniu mogą działać za pośrednictwem zdalnych kanałów, w szczególności na urządzeniach mobilnych – powiedział Grzegorz Zawada, Dyrektor Pionu Inwestycji i Bankowości Prywatnej, Dom Maklerski PKO BP.

Więcej o cyfrowych rozwiązaniach dedykowanych rynkowi kapitałowemu na: https://promak-next.asseco.com/

Zobacz także