Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Internet dla Mazowsza

Ponad 1,2 mln mieszkańców będzie w zasięgu sieci internetowej, dzięki 3,7 tys. km nowowybudowanych światłowodów, które powstały w ramach projektu „Internet dla Mazowsza”. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane przez polsko-koreańskie konsorcjum, w którego skład weszło Asseco. Firma odpowiadała za instalację urządzeń aktywnych sieci szerokopasmowej oraz wdrożenie oprogramowania do zarządzania działaniami Operatora (włączając w to rozwiązanie do paszportyzacji i BSS obejmujące CRM, order management i biling). Całkowity koszt realizacji to blisko 450 mln zł brutto.

 

Celem projektu było wyeliminowanie z mapy woj. mazowieckiego tzw. białych plam, czyli miejsc z ograniczonym dostępem do Internetu. Obecnie infrastruktura teleinformatyczna została doprowadzona do wszystkich sołectw.

 

Operatorzy telekomunikacyjni będą mogli oferować swoje usługi w miejscach, w których do tej pory nie było to dla nich opłacalne – powiedział Radosław Semkło, Dyrektor Zarządzający Pionu Telekomunikacji i Mediów, Asseco Poland S.A. To sprawi, że wszystkie instytucje i przedsiębiorstwa, jak również ponad 95 proc. mieszkańców Mazowsza będzie miało szybki dostęp do Internetu – dodał.

 

Asseco odpowiadało za dostawę i instalację urządzeń aktywnych sieci szerokopasmowej oraz wdrożenie oprogramowania dla tych urządzeń. Firma zapewni serwis dostarczonej infrastruktury przez okres pięciu lat. Ponadto dostarczyła, zainstalowała i skonfigurowała System Paszportyzacji Sieci. Projekt zrealizowany przez Asseco wyniósł 60 mln zł brutto.

 

To przedsięwzięcia oraz wieloletnia współpraca z sektorem telekomunikacyjnym umożliwiły nam także zdobycie cennego doświadczenia, które wykorzystaliśmy w pracach nad nowym oprogramowaniem – powiedział Radosław Semkło, Dyrektor Zarządzający Pionu Telekomunikacji i Mediów, Asseco Poland S.A.

 

Firma stworzyła rozwiązanie Asseco Convergent Services Environment (ACSE). Jest to system obsługi, sprzedaży oraz rozliczeń usług konwergentnych, skierowany do operatorów sieci szerokopasmowych z całej Polski, bazujący na wdrożonym w ramach projektu Internet dla Mazowsza systemie BSS Cloud.

 

http://cse.asseco.com

Zobacz także