Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Hackjam rozstrzygnięty

Programiści opanowali Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W dniach 18-20 września na uczelni spotkało się 15 zespołów, które wzięły udział w hackjam.net, czyli maratonie programistycznym połączonym z sesją projektowania usług. Jury wyróżniło nagrodą główną, w wysokości 6 tys. zł, zespoły Fit Hero za projekt aplikacji z indywidualnymi planami treningowymi, przygotowywanymi przez ekspertów oraz Sen jest dla słabych za aplikację edukacyjną, pozwalająca na ocenę kompetencji i badanie zainteresowań. Z kolei nagrodę specjalną – 10 tys. zł, ufundowaną przez Asseco, otrzymał zespół Whitespace za aplikację dla bankowych usług assistance.

 

Zadaniem uczestników było stworzenie projektów informatycznych w jednym z dwóch obszarów – finanse/zdrowie/technologia lub edukacja/finanse/technologia. Celem imprezy jest umożliwienie kooperacji pomiędzy środowiskiem developerskim a dużymi korporacjami, jak również pokazanie, że w krótkim czasie można zbudować wysokiej klasy usługi i produkty.

 

Podczas pierwszej sesji zostały wykorzystywane nowoczesne metody projektowe, które pozwoliły na dostarczanie rozwiązań zorientowanych na użytkownika (user experience). Podczas drugiej sesji uczestnicy budowali funkcjonujące dema aplikacji, które zaprezentowali w ostatnim dniu wydarzenia.

 

Chętnie wspieramy inicjatywy, które dają szansę rozwoju młodym informatykom, a nam dostęp do świeżych pomysłów, z których cześć może być początkiem ciekawych projektów oraz wartościowych specjalistów, którzy mogą kiedyś stać się członkami naszego zespołu – powiedział Artur Wiza, Dyrektor Obszaru Komunikacji Korporacyjnej w Asseco Poland oraz członek jury konkursu. Nagrodą Asseco został wyróżniony projekt „Magiczny Bank”, ponieważ doceniliśmy model biznesowy rozwiązania oraz bardzo wysoki poziom prezentacji drużyny – dodał.

 

Zespół Whitespace, autor projektu „Magiczny Bank”, przyjechał na hackjam.net z pomysłem zbudowania aplikacji do obsługi historii medycznej pacjentów. W trakcie procesu, wykorzystującego metodyki service design, team zmienił swój koncept i zdecydował się na poszukiwanie rozwiązań, które miałyby większą wartość biznesową. Efektem była budowa aplikacji do obsługi bankowych usług concierge, stanowiąca odpowiedź na konkretną potrzebę użytkowników bankowych kont premium. Projekt zakłada, że użytkownicy bankowych pakietów concierge chcą mieć łatwy i szybki dostęp do oferowanych w tych pakietach usług, a często nawet nie znają ich zakresu. Aplikacja umożliwia zamówienie usług, dostępnych w ramach pakietu, za pomocą kilku kliknięć i umówienie wizyty specjalisty w dogodnym dla użytkownika terminie. Funkcjonalności w aplikacji obejmowały m.in.: przegląd dostępnych w pakiecie usług, wybór usługi, geolokalizację miejsca, w którym ma być ona świadczona, historię usług, ocenę ich wykonania, upsell pakietów concierge oraz dokupienie jednostkowej usługi bezpośrednio z podpiętego konta bankowego. Eksperci współpracujący z zespołem wskazywali na wzorcową pracę podczas sesji projektowania rozwiązania, co zaowocowało wysoką jakością finalnego produktu.

Zobacz także