Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Hackathon by Asseco – zostań finansowym AIron Manem

Zakończyła się trzecia edycja Hackathonu by Asseco, który po raz pierwszy odbył się zdalnie. Uczestnicy walczyli o łączną pulę nagród 30 000 zł i inkubację w ramach Asseco Innovation Hub. Poza kodowaniem oraz wystąpieniami gości specjalnych wydarzenie było pełne dodatkowych konkursów. Największe emocje wzbudziły jednak, jak co roku, same projekty.

Do wyzwania przystąpiło 75 zespołów, łącznie aż 177 osób. To o 77% więcej niż rok wcześniej. Jakość projektów wzbudziła ogromne zainteresowanie mentorów i jury. Do finału przeszło 10 zespołów, które miały możliwość przedstawienia swojego projektu w formie nagrania oraz wyjaśnienia szczegółów podczas sesji Q&A.

Wszystkie projekty uwzględniały pomysły na zastosowanie sztucznej inteligencji w branży finansowej. Ich wysoki poziom sprawił, że poza finalistami wyróżnione zostały jeszcze dwa dodatkowe zespoły.

Laureatami 3 edycji Hackathonu by Asseco zostali:

1.Code>/dev/null – nagroda 15 000 złotych i inkubacja w ramach AIH

2.kraken_team – nagroda 10 000 złotych i inkubacja w ramach AIH

3.GRANżolina Jolie – nagroda 5000 złotych i inkubacja w ramach AIH

Wyróżnieniami objęci zostali:

FinPath.me Team – nagroda inkubacja w ramach AIH

844 – nagroda inkubacja w ramach AIH

Zobacz także