Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Elektromobilność – wyzwania i szanse rozwoju w Polsce

Ważnym czynnikiem w rozwoju elektromobilności jest wsparcie sektora IT. Jest ono potrzebne m.in. do tego, aby sprawnie zarządzać infrastrukturą oraz rozliczać usługę ładowania samochodów elektrycznych. O tym, w jaki system AUMS Elmo może w tym pomóc i jak działa mówiliśmy podczas Kongresu Impact Mobility rEvolution, który odbył się w dniach 12-13 września 2018 r.

Asseco podczas Kongresu reprezentowali Artur Wiza, Wiceprezes Zarządu spółki oraz Mariusz Zieliński, Kierownik Obszaru Produktowego w Pionie Energetyki i Gazownictwa.

Sposób korzystania z sieci ładowania pojazdów elektrycznych nie może powodować frustracji użytkownika. Dlatego warstwa oprogramowania musi zapewnić łatwy dostęp do sieci oraz proste i szybkie metody płatności – powiedział Mariusz Zieliński podczas panelu Drive longer with new solutions for energy storage.

Łatwość jest podstawowym atrybutem platformy do zarządzania stacjami ładowania. Każdy może być jej klientem. Rolą sektora IT jest sprawić, aby to co skomplikowane, było osiągalne dla wszystkich. Wiemy, co trzeba zrobić, aby Operatorzy Stacji Ładowania i ich klienci czuli się dobrze obsłużeni i poinformowani – powiedział Artur Wiza podczas prezentacji systemu AUMS Elmo.

Impact to największe wydarzenie dotycząca rozwoju inteligentnej mobilności w Polsce. Główne tematy poruszane podczas konferencji były związane z technologiami przyszłości, magazynowaniem energii, czy rozwojem platform bezzałogowych. W kongresie wzięło udział blisko dwa tysiące uczestników – ekspertów, naukowców, przedsiębiorców i polityków. Partnerem Impact zostało Asseco Poland.

Relacje z kongresu dostępna na:
Money.pl
Polskie radio

Więcej o AUMS Elmo: elmo.asseco.com

Zobacz także