Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

e-Recepta – kolejny krok w informatyzacji służby zdrowia

Systemy dostarczane przez Asseco, zarówno dla dużych szpitali, jak i mniejszych placówek medycznych są już w pełni gotowe do obsługi e-Recept. Obowiązek ich wystawiania wejdzie w życie od 1 stycznia 2020 roku. O tym, z jakimi wyzwaniami będą musiały zmierzyć się jednostki medyczne, a także jakie będą kierunki dalszych zmian w sektorze zdrowia, mówi Paweł Kielc, Dyrektor w Pionie Opieki Zdrowotnej Asseco Poland w wywiadzie na łamach portalu rynekzdrowia.pl.

Uruchomienie elektronicznej recepty to część szerszej polityki zdrowotnej, czyli strategii e-zdrowia, której bardzo ważnym elementem jest elektronizacja ewidencjonowanych i przekazywanych danych oraz tworzonej dokumentacji medycznej. Z założenia e-usługi umożliwiają jednostkom prostszy i tańszy sposób komunikacji z pacjentem, który z kolei zyskuje w ten sposób szybki wgląd do swoich danych medycznych – powiedział Paweł Kielc.

Przeczytaj cały artykuł: rynekzdrowia.pl

Asseco Medical Management Solutions

Zobacz także