Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Dziewiąta edycja Półmaratonu Szakala z udziałem zawodników AAT

W niedzielę 21.10.2018 r. na terenie lasu łagiewnickiego położonego w granicach administracyjnych Łodzi, odbyła się dziewiąta edycja Półmaratonu Szakala. Drużynę Asseco Active Team reprezentował Piotr Rosiak, Starszy Specjalista ds. Wdrożeń, Asseco Poland, który zajął 13. miejsce z czasem 1:26:16. Tym samym wygrał w swojej kategorii wiekowej.

Szakal słynie z dobrej organizacji biegu, gwarantuje wyśmienitą atmosferę. Wraz z dobrą pogodą przyczyniło się to do rekordowego udziału zawodników i 740 osób na mecie. Osobiście mam olbrzymi sentyment do tej imprezy, gdyż w 2013 r. debiutowałem tutaj w zawodach biegowych. Trasa jest trudna: długie podbiegi, strome parowy, sterty śliskich liści, które nie pomagają w robieniu dobrych czasów. Mimo, że nie udało mi się zrealizować planu minimum, jestem zadowolony z pozycji na mecie oraz z faktu, że po raz kolejny udało mi się tutaj pojawić – powiedział Piotr Rosiak.

Piękna pogoda i leśna trasa Półmaratonu Szakala były dobrą alternatywą dla biegaczy, którzy po sezonie biegowym mieli już dosyć deptania głównymi ulicami miast oraz dla tych wszystkich, którzy od miejskiego zgiełku wolą szum drzew, ciszę, spokój i mieniące się kolorami jesienne drzewa. Nie bez powodu start i meta biegu znajdowały się w Arturówku przy stawach, na terenie Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich.

Zobacz także