Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Drużyna AAT wystartowała w XVII edycji Castle Triathlon Malbork

6 września br. odbyła się kolejna edycja imprezy triathlonowej Castle Triathlon Malbork. Przedstawiciele Asseco Active Team na starcie pojawili się w składzie: Andrzej Drabot, Architekt Systemowy w Pionie PKO BP, Sławomir Pruchniewski, Compensation and Benefits Manager, Tyberiusz Bielański, Starszy Projektant w Pionie Ubezpieczeń Społecznych oraz Jarosław Adamski, Corporate Finance Manager oraz Jarosław Skrzydło, Projektant w Pionie Ubezpieczeń Społecznych.

Co roku na Castle Triathlon pogoda pozostawia wiele do życzenia. W tym roku jednak warunki były bardzo dobre, co przełożyło się na znakomite czasy uzyskane przez wszystkich zawodników. Rywalizacja na pełnym dystansie Ironman’a obejmowała 3.8 km pływania, 4 pętle w rzece Nogat, 180 km rowerem i 42 km biegu. Sportowe zmagania rozpoczęły się o 6 rano od pływania, które trwało ponad godzinę. Druga w kolejności było jazda rowerem i stanowiła większe wyzwanie ze względu na coraz silniejszy z każdą chwilą wiatr. Na szczęście udało się dojechać względnie szybko, a co najważniejsze bez żadnych kraks, czy awarii. Ostatni etap, chyba najtrudniejszy ze względu na narastające zmęczenie to bieg na dystansie 42 km, który odbywał się między innymi na terenie Zamku Krzyżackiego zajął około 4 godziny – podsumował Jarosław Skrzydło.

Tegorocznej edycji zawodów towarzyszyła doskonała atmosfera i zacięta, sportowa rywalizacja. Frekwencja była imponująca, do udziału w imprezie zgłosiło się blisko 1400 zawodniczek i zawodników. Rywalizacja składała się z kilku etapów: pływackiego, który odbył się w rzece Nogat, kolarskiego, przebiegającego przez malownicze tereny Żuław Wiślanych oraz biegowego, którego trasa wiodła przez tereny Muzeum Zamkowego.

Zobacz także