Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Dlaczego Tak? Chmura w laboratorium

Służba zdrowia to sektor, który generuje ogromne ilości wrażliwych danych. Ich przetwarzanie wymaga najwyższego poziomu bezpieczeństwa oraz rozwiązań zapewniających poprawną realizację procesów. Nowe technologie, niezbędne do zapewnienia tych standardów, oznaczają wysokie inwestycje w infrastrukturę i oprogramowanie. O tym, czy chmura może być w tym przypadku rozwiązaniem dla jednostek medycznych, w tym laboratoriów opowiedział Paweł Marczykowski, Prezes Zarządu, Marcel, w rozmowie Robertem Stanilewiczem, prowadzącym program „Dlaczego Tak”, w którym w prostych słowach rozmawia o cyfryzacji biznesu i nie tylko.

Medycyna nie może sobie pozwolić na dane niewiarygodne. Sposób walidacji, uwierzytelniania i uwiarygodniania danych jest kluczowym zagadnieniem – powiedział Paweł Marczykowski. Do zrealizowania wielu z tych elementów chmura jest niezbędna, bo wymagają przetworzenia dużych ilości danych, żeby osiągnąć odpowiedni stopień pewności lub niepewności tego, co chcemy uzyskać – dodał.

Obecnie chmura jest wykorzystywana głównie w obszarze administracyjnym służby zdrowia, ale docelowo może być ona narzędziem wspierającym diagnozę bądź wręcz wykonującym autodiagnozę.

Chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu technologii chmurowych w służbie zdrowia? Zapraszamy do obejrzenia rozmowy!

Zobacz także