Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Bankowość spółdzielcza – czy chmura to właściwy kierunek?

Rozwiązania dostarczane bankom spółdzielczym w chmurze, szczególnie w modelu SaaS (Software as a Service), to dla tych instytucji szereg korzyści i możliwość szybszego rozwoju. Przede wszystkim to eliminacja części inwestycji w IT, przewidywalność kosztów oraz dostęp do innowacji. Ponadto według Daniela Sadkowskiego, Prezesa Zarządu Basement argumentem przemawiającym za rozwiązaniami chmurowymi jest także fakt, że centrale banków spółdzielczych często znajdują się w niedużych miejscowościach, gdzie znalezienie odpowiednich ekspertów IT stanowi duże wyzwanie. Model, w którym większość zadań związanych z wdrożeniem i bieżącą obsługą systemów spoczywa na dostawcy rozwiązania, jest więc dla banku bardzo korzystny.

Jeśli chodzi o bankowość spółdzielczą, to dla tego sektora korzystamy z rozwiązań chmurowych firmy Asseco, z których jesteśmy bardzo zadowoleni. Współpraca układa się bardzo dobrze. Wszystkie rzeczy są robione tak naprawdę od ręki, co jest istotne w przypadku rozwiązań, które trzeba szybko wdrażać – powiedział Daniel Sadkowski, Prezes Zarządu, Basement. Obecnie, korzystając z chmury Asseco, dostarczamy nasz kantor walutowy, który jest dostępny dla wszystkich systemów Asseco oferowanych dla bankowości spółdzielczej. Jest to Wspólna Platforma Informatyczna (WPI), def2000, def2500 i rozwiązanie zrzeszeniowe firmy SGB – dodał.

Więcej informacji na: https://wpi.asseco.com/

Zobacz także