Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco zinformatyzowało 9 kujawsko-pomorskich szpitali

Asseco było głównym wykonawcą projektu e-zdrowie w woj. kujawsko-pomorskim. Firma odpowiadała za informatyzację 9 szpitali spośród 21 jednostek objętych tym programem. Podstawowym elementem przedsięwzięcia było wdrożenie Szpitalnych Systemów Informacyjnych klasy HIS, co Asseco zrealizowało przy pomocy narzędzia własnego autorstwa – systemu Asseco Medical Management Solutions (AMMS). Wartość zrealizowanego przez spółkę projektu to blisko 11 mln zł brutto.

 

Oprogramowanie AMMS odpowiada za obsługę części medycznej placówek, udzielających świadczeń medycznych. System umożliwia sprawną organizację leczenia pacjentów, których dokumentacja jest gromadzona i udostępniana w formie elektronicznej. Wspiera on pracę zespołów, m.in. w rejestracjach, gabinetach lekarskich, na oddziałach, izbach przyjęć, szpitalnych oddziałach ratunkowych, pracowniach diagnostycznych oraz aptekach szpitalnych.

 

Ponadto Asseco było odpowiedzialne za integrację z systemami typu RIS/PACS. Są to narzędzia dedykowane dla Zakładów Diagnostyki Obrazowej i Pracowni Radiologicznych. Pozwalają na zapisywanie wyników badań, w tym zdjęć wykonanych w trakcie prześwietleń, i dołączanie ich do dokumentacji medycznej pacjenta. Umożliwia to cyfrową archiwizację oraz sprawny dostęp do dokumentów.

 

Dostarczone przez nas rozwiązania umożliwiają szybsze zdiagnozowanie pacjenta, a co się z tym wiąże efektywniejsze leczenie i skrócenie czasu jego pobytu w placówce – powiedział Dariusz Warmons Menedżer ds. Sprzedaży Asseco Poland S.A. Pracownicy szpitali mają do swojej dyspozycji wysokiej klasy, intuicyjne oprogramowanie, które jest wykorzystywane już w ponad 190 szpitalach w całej Polsce – dodał.

 

Projekt został zainicjowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu w ramach programu ,,e-Usługi – e-Organizacja – pakiet rozwiązań informatycznych dla jednostek organizacyjnych województwa kujawsko-pomorskiego”.

 

***

 

AMMS to kompleksowe rozwiązanie informatyczne dedykowane szpitalom, klinikom, centrom medycznym, przychodniom i ambulatoriom. Zastosowano w nim szereg udogodnień związanych z identyfikacją pacjenta, tj. rejestrację skierowań na podstawie dwuwymiarowych kodów kreskowych czy odczyt danych rejestrowanej osoby z dokumentów tożsamości. Umożliwia również drukowanie i odczyt skierowań w postaci zakodowanej. Przekazywanie tego typu dokumentów pomiędzy różnymi jednostkami w formie elektronicznej skraca czas rejestracji i przyjęcia pacjenta oraz eliminuje błędy wynikające z niepoprawnego odczytu pisma odręcznego.

Zobacz także