Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco zelektryzowało WDI

16 godzin rozmów nt. kariery w Asseco, 200 talonów na kawę i samochód Tesla. Asseco, jako sponsor diamentowy Warszawskich Dni Informatyki, było świetnie przygotowane na spotkanie z blisko 5 tys. uczestników wydarzenia, które odbyło się 22 i 23 marca w Gmachu Wydziału MiNi na Politechnice Warszawskiej.

 

Spotkanie otworzyła prelekcja Artura Wizy, Dyrektora Zarządzającego Obszaru Komunikacji Korporacyjnej, który opowiedział o Asseco i realizowanych przez nie projektach. Przygotował także dla słuchaczy konkurs, w którym nagrodą był elektryzujący przejazd Teslą.

 

Warszawskie Dni Informatyki to najnowsze technologie, najlepsi eksperci oraz innowacyjne rozwiązania – powiedział Artur Wiza. Asseco jest największą polską firmą informatyczną, która stawia na intensywny rozwój. Chętnie wspieramy inicjatywy, zrzeszające ludzi, których pasją jest IT, bo to właśnie wśród nich są osoby, które mogą dołączyć do naszego zespołu – dodał.

 

Spółka przygotowała również szereg prezentacji na temat wykorzystywanych w Asseco technologii oraz realizowanych projektów, w tym m.in. o coraz popularniejszym Angularze JS oraz systemach bezzałogowych.Uczestnicy mogli także odwiedzić stoisko Asseco i uzyskać informacje, np. o programie stażowym i absolwenckim Asseco Starter (starter.asseco.com).

 

Bardzo cieszy nas aktywność młodych ludzi na rynku pracy. Na podstawie setek wywiadów przeprowadzonych w trakcie WDI zauważyliśmy duże zainteresowanie studentów programami stażowymi, bądź absolwenckimi, które dają im konkretne możliwości rozwoju – zarówno pod kątem specyficznych technologii, jak i ról które w przyszłości chcieliby pełnić – powiedział Michał Nycz, Młodszy Menedżer ds. Sprzedaży, Asseco Poland. Często padały pytania, dotyczące możliwości pracy w danych technologiach (dominowały JAVA, C++, PHP, SQL, Android) oraz dla poszczególnych klientów z polskiego rynku IT – dodał.

 

Studenci coraz wcześniej zaczynają zdobywać doświadczenie. Często już na drugim roku studiów szukają różnego rodzaju praktyk i programów stażowych. Oferta Asseco, zarówno dla studentów 2-3 roku, jak i tych kończących studia, jest bardzo dobrze dopasowana do aktualnych potrzeb rynku. Liczymy na to, że dzięki takim inicjatywom w krótkim czasie zdołamy pozyskać wielu świetnych specjalistów, których oprócz wiedzy technologicznej, będzie wyróżniać ambitne podejście do rozwoju osobistego – powiedział Michał Nycz.

 

WDI to jedno z największych wydarzeń IT w Polsce skierowane do studentów i specjalistów. Impreza na stałe wpisała się do kalendarza osób zainteresowanych tematyką IT.

 

Zobacz także