Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco na Cybersec PL

Asseco weźmie udział w konferencji Cybersec PL, która odbędzie się 8 kwietnia w Warszawie. Celem spotkania jest wzmacnianie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa i prowadzenie skutecznych działań w cyberprzestrzeni. W spotkaniu będą uczestniczyć przedstawiciele polskich instytucji publicznych, sektora prywatnego i środowisk eksperckich, w tym Anna Streżyńska, Minister Cyfryzacji i Tomasz Szatkowski, Wiceminister Obrony Narodowej.

 

Jednym z prelegentów będzie Zdzisław Wiater, Zastępca Dyrektora Pionu Administracji Publicznej w Asseco Poland, który weźmie udział w debacie na temat zapotrzebowania na specjalistów od cyberbezpieczeństwa. Ponadto podczas sesji specjalnej, której uczestnikiem będzie, m.in. Waldemar Szulik, Dyrektor Działu Rozwoju Technologii w Asseco Poland, eksperci będą dyskutować nad tezami raportu Instytutu Kościuszki zawierającego rekomendacje cyberbezpieczeństwa przed warszawskim szczytem NATO.

 

Asseco jest uznanym dostawcą rozwiązań dla polskich służb mundurowych i coraz intensywniej działa w sektorze obronności. Spółka swoje dotychczasowe doświadczenie zdobywała realizując projekty, m.in. dla Ministerstwa Obrony Narodowej, NATO oraz agencji Frontex. Doświadczenia z projektów realizowanych na rzecz instytucji międzynarodowych wykorzystuje w przetargach, wynikających z programu modernizacji Sił Zbrojnych RP takich jak: system dowodzenia, system analizy obrazowej, systemy bezzałogowe, systemy bezpieczeństwa informatycznego. W 2015 r. Asseco Poland weszło w skład „Konsorcjum BMS”, które oferować będzie zaawansowany technologicznie System Zarządzania Walką (BMS – Battlefield Management System).

Zobacz także