Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco z nagrodą Smart City Award

Asseco Data Systems zostało laureatem tegorocznej nagrody Smart City Award w kategorii „Smart City Solution”. Nagrodę na corocznej Gali Smart City odebrał wiceprezes ADS Karol Cieślak.

Smart City Forum to coroczne spotkanie przedstawicieli miast zainteresowanych inteligentnymi miejskimi rozwiązaniami, jak również ekspertów odpowiedzialnych za ich opracowywanie i wdrażanie. Co roku nagrodą „Smart City Award” wyróżniane są najlepsze projekty zrealizowane w tej dziedzinie w ciągu minionego roku. Statuetki przyznawane są zarówno firmom technologicznym, jak również najbardziej innowacyjnym miastom. W tym roku w kategorii „Smart City Solutions” Kapituła konkursowa doceniła projekt, który Pion Cyfrowej Infrastruktury Miejskiej Asseco Data Systems zrealizował w 2018 r. w Rzeszowie. Był to System Inteligentnego Monitoringu Przystanków, który jest podsystemem innowacyjnego, zeroemisyjnego Dworca Lokalnego w Rzeszowie. System ten jest najnowszym elementem funkcjonalnym stworzonej przez Asseco cyfrowej platformy miejskiej Metropolis.

Zobacz także