Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco wśród najlepszych pracodawców wg „Wprost”

Asseco Poland znalazło się w gronie 50 najlepszych pracodawców w rankingu przygotowanym przez redakcję tygodnika „Wprost”. Celem zestawienia było wyróżnienie firm, które najlepiej radzą sobie w trakcie pandemii wirusa SARS-CoV-2.

Asseco zajęło 15. miejsce w rankingu. Spółka zainicjowała szereg działań w obliczu epidemii koronawirusa, m.in. przekazała ponad 1 mln zł na wsparcie sektora ochrony zdrowia, realizuje bezpłatne wdrożenia dla szpitali oraz wspiera sektor edukacji w ramach programu „Partnerstwo dla uczelni”. Ponadto Asseco podjęło wszelkie niezbędne kroki, aby zapewnić swoim pracownikom bezpieczne warunki pracy, a klientom – pełną gotowość do ich obsługi i wywiązywania się ze swoich zobowiązań.

Zareagowaliśmy na pandemię nieco wcześniej niż została oficjalnie ogłoszona. Zaczynały do nas docierać sygnały, że może być źle i tydzień wcześniej powołaliśmy sztab kryzysowy. Mieliśmy dużo szczęścia, bo to nam pomogło lepiej odnaleźć się w nowej sytuacji i szybko przestawić się na pracę zdalną – powiedział Adam Góral, Prezes Asseco Poland. Jeśli chodzi o wynagrodzenia – my jako zarząd, zrezygnowaliśmy z wypłaty zaliczek na premię. Natomiast w całej grupie nie planujemy cięć. Wypłacamy wynagrodzenia według wcześniejszych ustaleń. Wiemy przecież, że ludzie są w różniej sytuacji i bierzemy to pod uwagę – dodał.

Pracując nad rankingiem, redakcja skontaktowała się z ponad setką największych firm notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych i przenalizowała, czy np. odbyły się w nich lub są planowane zwolnienia grupowe lub czy brane jest pod uwagę obniżanie wynagrodzeń. Redaktorzy sprawdzili również, jakie działania podejmuje spółka w walce z pandemią.

Zobacz także