Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco wśród najbardziej wartościowych marek Europy

Asseco znalazło się w rankingu „Europe 500 – The most valuable and strongest European brands” przygotowanym przez Brand Finance. W zestawieniu 500 firm pojawiło się w sumie 5 polskich organizacji. Asseco jest jedyną krajową marką technologiczną w tym gronie.

Asseco jest największym producentem oprogramowania w Europie Środkowo-Wschodniej. W minionym roku osiągnęło rekordowe przychody w wysokości ponad 12 mld zł. Wynik ten był możliwy dzięki konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju oraz dywersyfikacji sektorowej biznesu. Firma stawia także na rynki zagraniczne, gdzie wypracowała blisko 90 proc. swoich przychodów. Jest obecna w 60 krajach i zatrudnia 28 tys. osób.

W 2021 r. Asseco zostało docenione również na krajowym rynku, gdzie zajęło 1. miejsce w zestawieniu najcenniejszych polskich marek w sektorze ICT i nowych technologii przygotowanym przez redakcję dziennika Rzeczpospolita. Szacunkowa wartość marki Asseco została wyceniona w tym rankingu na blisko 1,5 mld zł.

„Europe 500 – The most valuable and strongest European brands” to coroczne zestawienie przygotowane przez firmę konsultingową Brand Finance.

Zobacz także