Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco jedną z najsilniejszych europejskich marek

Asseco umocniło swoją pozycję w rankingu “Europe 500 – The most valuable and strongest European brands” przygotowanym przez Brand Finance. Jest to jedyna polska firma IT, która znalazła się w zestawieniu. W sumie na liście najbardziej wartościowych i najsilniejszych marek w Europie uwzględnionych zostało 7 polskich firm.

Asseco jest liderem cyfryzacji w Polsce i największą firmą IT w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Od ponad 30 lat tworzy zaawansowane technologicznie oprogramowanie dla firm z kluczowych sektorów gospodarki. Jest obecne w 60 krajach na całym świecie i zatrudnia blisko 32 tys. osób. Rozwija się organicznie, jak i poprzez akwizycje, których od 2004 roku dokonało ponad 120. Spółki Asseco notowane są na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, NASDAQ i Giełdzie Papierów Wartościowych w Tel Awiwie.

Ranking “Europe 500 – The most valuable and strongest European brands” został opracowany przez Brand Finance – firmę konsultingową, specjalizującą się w zakresie wyceny marek. Każdego roku Brand Finance analizuje 5000 największych światowych marek, oceniając, które z nich są najsilniejsze i najbardziej wartościowe. Przygotowane rankingi są certyfikowane przez Marketing Accountability Standards Board (MASB) w ramach Marketing Metric Audit Protocol (MMAP).

Zobacz także