Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco kolejny rok z rzędu „TOP Marką” wg magazynu „Press”

Asseco zajęło 4. miejsce w kategorii producentów oprogramowania w rankingu „Top Marka 2022” przygotowanym przez magazyn Press i PSMM Monitoring & More. Tym samym jest najpopularniejszą polską firmą IT w tej kategorii.

Zestawienie obejmuje 500 marek z 50 branż. Prezentuje, m.in. wizerunek poszczególnych brandów w publikacjach prasowych, internetowych i mediach społecznościowych. Asseco kolejny rok z rzędu znalazło się w czołówce tego rankingu. Firma ponownie osiągnęła bardzo wysoki indeks sentymentu publikacji, który ocenia jakość przekazu. Ponadto na jej temat od lipca 2021 r. do czerwca 2022 r. pojawiło się blisko 43 tys. materiałów.

Siła marka Asseco jest doceniana również na arenie międzynarodowej. Producent oprogramowania jest jedyną polską firmą IT, która w tym roku znalazła się w rankingu “Europe 500 – The most valuable and strongest European brands” przygotowanym przez Brand Finance.

Celem rankingu „Top Marka”” jest wyróżnienie marek, które są najpopularniejsze w mediach. Oceniana jest liczba publikacji, jak również skala ich dotarcia do obiorców oraz jakość przekazu. Zestawienie przygotowuje magazyn „Press” i PSMM Monitoring & More (dawniej PRESS-SERVICE Monitoring Mediów).

Zobacz także