Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco wspiera młodych programistów

II Opolski Maraton Programowania PiastCode, odbył się w dniach 9-10 czerwca 2017 roku w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu. Na wydarzeniu stawiło się 17 drużyn (64 uczestników) z całej Polski. Organizatorami maratonu był Startup PiastCode przy współpracy z Urzędem Miasta Opole, Parkiem Naukowo Technologicznym oraz Centrum Wystawienniczo-Kongresowym. Asseco już po raz drugi było partnerem wydarzenia, aktywnie wspierając startujące drużyny.

Maraton otworzył zastępca Prezydenta Miasta Opola Maciej Wujec oraz Prorektor Politechniki Opolskiej prof. Krzysztof Malik. Pracę nad projektami, które trwały 24 godziny, drużyny rozpoczęły o godzinie 19:00. Każda z nich wybrała jeden z tematów, na podstawie którego miała stworzyć aplikacje w dowolnej technologii.

 

Tematami konkursu były:
· Siła społeczności,
· Aplikacja ułatwiająca podróżowanie,
· Interface’y głosowe i przetwarzanie języka naturalnego w obsłudze klienta,
· Have fun in City

 

Uczestnicy wykazali się ogromną kreatywnością i dobrą znajomością technologii – powiedziała Olga Żółkiewicz, Specjalista ds. Employer Brandingu, Asseco Poland. Wszystkie projekty były bardzo interesujące, a jury miało duży kłopot w wytypowaniem zwycięzcy – dodała.

 

Pierwsze miejsce zdobyła drużyna „Kitowcy” i aplikacja „Bob”; drugie przypadło zespołowi „Programiści nie płaczą”, którzy przygotowali rozwiązanie „Dla kurierów”; podium zamknęła drużyna „IT Develop” z aplikacją „Opole Fun&Tour”. Kolejna edycja hackatonu odbędzie się już za rok.