Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco w czołówce Jastrzębi Łaskich

Asseco Active Team wzięło udział w VI Maratonie MTB „Jastrzębi Łaskich”, który odbył się 25.09 w Ostrowie (woj. łódzkie). Trzech naszych zawodników wystartowało na dystansie Mini (38 km), na którym najlepszy z naszego zespołu okazał się Radosław Andrzejewski (01:47:46), tym samym zajmując 6. miejsce w klasyfikacji Open. Za nim na mecie pojawili się Wiktor Łagunionok (02:33:46) oraz Wojciech Okołotowicz (03:13:36). Z kolei na trasie Giga (60 km) reprezentował nas Piotr Skibiński, kończąc go z czasem 03:00:10. W rywalizacji wzięło udział 132 kolarzy.

 

Pogoda dopisała, dzięki czemu zawody odbyły się w słonecznej aurze. Wyścig, choć zlokalizowany w dosyć płaskim woj. łódzkim, dostarczył zawodnikom sporo trudności. Trasa była wolna i techniczna, część wiodła bowiem przez piaszczyste odcinki wydmy łaskiej. Do tego dochodziły wyboiste single, czyli wąskie jednokierunkowe ścieżki, na których praktycznie nie da się wyprzedzić innego kolarza, poprowadzone po malowniczej skarpie rzeki Grabi. Dodatkowo dystans Giga zawierał odcinek specjalny XC, na którym organizatorzy zafundowali kolarzom serię sztucznych przeszkód.

 

Uczestnicy mieli do pokonania po 3 okrążenia na każdym z dystansów, co okazało się bardzo fajną formułą – powiedział Radosław Andrzejewski, Specjalista ds. Technologii, Asseco Poland. W tym roku 3. miejsce było w moim zasięgu, więc pozostał mały niedosyt. Wyścig jest rozgrywany w moich rodzinnych stronach, dlatego moim celem na przyszłoroczne zawody będzie wjechanie na podium – dodał.

Zobacz także