Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco usprawni pracę śląskiego szpitala

Asseco wygrało przetarg na wprowadzenie nowoczesnego systemu informatycznego oraz e-usług w Szpitalu Psychiatrycznym w Toszku. Spółka wdroży swój system AMMS. Będzie także odpowiedzialna za zapewnienie infrastruktury sprzętowej. Wartość projektu to ponad 3,3 mln zł brutto.

 

Współpraca z Asseco jest elementem projektu cyfryzacji SPZOZ Szpitala Psychiatrycznego w Toszku, który ma na celu podniesienie jakości i dostępności usług medycznych, oferowanych przez tę placówkę. W ramach projektu spółka wdroży system AMMS – Asseco Medical Management Solutions. Dzięki temu rozwiązaniu placówka będzie mogła korzystać z m.in. systemu elektronicznej dokumentacji medycznej. Ponadto Asseco będzie odpowiedzialne za dostarczenie i uruchomienie serwerów oraz macierzy, a także sprzętu komputerowego.

 

Po zakończeniu wdrożenia systemu AMMS Szpital w Toszku będzie korzystał z narzędzia, które nie tylko pozwoli na elektroniczną rejestrację pacjentów, ale zapewni bezpieczeństwo dokumentacji i umożliwi sprawne zarządzanie tą złożoną placówką – powiedział Jarosław Kończyło Z-ca Dyrektora Handlowego, Asseco Poland. Jest to kluczowy etap informatyzacji ośrodka, który dzięki temu projektowi spełni wymogi związane z ustawą o informatyzacji służby zdrowia oraz oczekiwania pacjentów – dodał.

 

Asseco udostępni w ramach projektu szereg modułów, które będą wspierały m.in. prace izby przyjęć, przychodni, apteki szpitalnej, laboratorium oraz część administracyjną szpitala.

 

Szpital w Toszku to jedna z 60 śląskich placówek, która wybrała oprogramowanie Asseco. W skali całej Polski z rozwiązań oferowanych przez rzeszowską spółkę korzysta z kolei ponad 430 szpitali.

 

***

 
AMMS to kompleksowe rozwiązanie informatyczne dedykowane dużym oraz średnim szpitalom, klinikom, centrom medycznym, przychodniom i ambulatoriom. Zapewnia obsługę części medycznej (HIS) oraz administracyjnej (ERP) placówki. Zastosowano w nim szereg udogodnień związanych z identyfikacją pacjenta, tj. rejestrację skierowań na podstawie dwuwymiarowych kodów kreskowych czy odczyt danych rejestrowanej osoby z dokumentu tożsamości. Umożliwia również drukowanie i odczyt skierowań w postaci zakodowanej. Przekazywanie tego typu dokumentów pomiędzy różnymi jednostkami w formie elektronicznej skraca czas rejestracji i przyjęcia pacjenta oraz eliminuje błędy wynikające z niepoprawnego odczytu pisma odręcznego.

Zobacz także