Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco udostępni e-Kantor BASEMENT w bankowości internetowej oraz mobilnej

Klienci banków spółdzielczych będą mogli szybko i bezpiecznie wymieniać waluty on-line. Asseco we współpracy z firmą Basement udostępni platformę walutową  w swojej bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej BSGo dla wszystkich obsługiwanych Banków Spółdzielczych.

 

Transakcji walutowej dokonają klienci, którzy posiadają rachunek walutowy oraz w złotówkach i korzystają z bankowości elektronicznej. Osoby, które nie otworzyły jeszcze rachunku walutowego, również będą miały dostępną platformę walutową, przez którą będą mogły w dowolnym czasie, w ciągu kilku minut, otworzyć go poprzez swoją bankowość osobistą bez konieczności wizyty w oddziale banku. Automatyczne otwarcie rachunku dodatkowego (np. walutowego czy też oszczędnościowego) poprzez bankowość elektroniczną będzie możliwe w WPI jeszcze w tym roku, natomiast banki korzystające z CUI taką funkcjonalność będę mogły udostępnić swoim klientom w pierwszym kwartale 2023r.

Banki spółdzielcze korzystające z systemów bankowości internetowej i mobilnej dostarczanych przez Asseco mogą rozwinąć swoją ofertę o dodatkową usługę, jaką jest e-Kantor – powiedziała Joanna Wijata-Siedlecka, Dyrektor Programu WPI, Asseco Poland. Wspólnie z Basement wesprzemy je nie tylko pod kątem technologicznym, ale także komunikacyjnym i biznesowym, tak aby jak najszersza grupa stałych oraz potencjalnych klientów dowiedziała się o możliwości dokonywania transakcji walutowych online – dodała.

Nowoczesna, przyjazna technologia, silne wsparcie komunikacyjne oraz wiedza i doświadczenie obu dostawców pozwolą bankom upowszechnić i rozwinąć usługę wśród klientów i popularyzować transakcje walutowe.

Cieszy nas nawiązanie współpracy z Asseco, czołowym dostawcą rozwiązań IT w sektorze bankowym. Jestem przekonany, że synergia obu firm przełoży się na coraz bogatszą ofertę produktową banków spółdzielczych. Dziś to jest platforma walutowa, natomiast intensywnie pracujemy nad kolejnymi projektami, które chcemy wspólnie zrealizować i zaoferować bankom w 2023 roku  – powiedział Robert Tórz, Wiceprezes Zarządu Basement.

 

 

 

 

Zobacz także