Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco liderem firm IT na „Liście 2000” Rzeczpospolitej

Asseco kolejny rok z rzędu jest najwyżej notowaną firmą w kategorii „IT, telekomunikacja, nowe media” w rankingu „Lista 2000” przygotowywanym przez redakcję dziennika „Rzeczpospolita”. Zestawienie jest opracowywane na podstawie wyników spółek. Asseco w 2021 r. osiągnęło rekordowe 14,5 mld zł przychodów ze sprzedaży.

W minionym roku sprzedaż własnych produktów oraz usług Asseco wyniosła 11,3 mld zł, a skonsolidowany zysk operacyjny 1,5 mld zł.

Od czasu, gdy zaczynaliśmy jako mała firma technologiczna, którą dzisiaj nazwalibyśmy startupem, stale koncentrujemy się na tym, co jest dla nas najistotniejsze – oprogramowaniu dla większości sektorów gospodarki. Jasna wizja rozwoju, strategia oraz konsekwencja w działaniu sprawiły, że polska firma osiągnęła ogromne sukcesy na całym świecie i to w tak innowacyjnej dziedzinie, jaką jest informatyka. Dziękujemy klientom, którzy nam zaufali na początku i są z nami do dziś oraz wszystkim tym, którzy dołączyli do nas w ciągu ponad 30 lat naszej działalności – powiedział Artur Wiza, Wiceprezes Asseco Poland. To wyróżnienie i pozycja lidera sektora ITC to ogromna zasługa wszystkich pracowników Grupy, którzy na co dzień angażują się w rozwój Asseco i wspierają działania naszych klientów – dodał.

Zobacz także