Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco Starter – rozpoczynamy 3 edycję

W marcu br. rozpocznie się 3 edycja programu Stażowego i Absolwenckiego – Asseco Starter, do którego wybieramy młode osoby o wysokim potencjale z uczelni technicznych w całej Polsce. Szukamy programistów, analityków oraz testerów, którzy mają już za sobą pierwsze osiągniecia w projektach informatycznych realizowanych na studiach. O to, jakie korzyści oraz perspektywy rozwoju daje udział w tego typu inicjatywie zapytaliśmy uczestników I edycji.
 

Asseco Starter to przede wszystkim świetni ludzie i atmosfera, która sprzyjała rozwojowi. Odbyliśmy razem kilka szkoleń, z których jedno było czysto techniczne, a reszta rozwijała nasze umiejętności miękkie. Wykorzystuję wiedzę ze spotkań w codziennej pracy – na przykład podczas szkolenia z zarządzania dowiedziałem się, że powinno się zaczynać dzień od najbardziej ambitnych zadań. I teraz tak właśnie planuję swoją pracę. Zauważyłem też, że przywiązuję większą uwagę do sposobu wypowiedzi i komunikacji – powiedział Mateusz Wcisło, Analityk z Pionu Business Intelligence, Asseco.

 

Osobiście bardzo wysoko oceniam Program Mentoringowy. Mój Mentor zawsze mnie wspierał w codziennej pracy. Dzięki temu zrealizowaliśmy 105% założeń, które były ustalone na początku. Wiedzę i umiejętności zdobyte podczas tej współpracy wykorzystuję na obecnym stanowisku i cały czas je rozwijam – dodał Przemysław Fudali, Programista w Pionie Ubezpieczeń Społecznych, Asseco.

 

Program Mentoringowy na początku mnie przerażał, ale dzięki mojemu Mentorowi bardzo dużo się nauczyłem. Zdobyłem umiejętności, na których już wcześniej mi zależało. Krok po kroku osiągnęliśmy wszystko to, co założyliśmy – a nawet więcej. Moim Mentorem był kolega z zespołu, który zajmuje się tym, nad czym ja docelowo będę pracował – powiedział Mateusz Wcisło,

 

 

Podsumowując, Asseco Starter to przede wszystkim fajni ludzie, ciekawe szkolenia oraz szerokie możliwości rozwoju. Uczestnikom I i II edycji życzymy powodzenia i dalszego rozwoju w Asseco.

 

Więcej informacji na temat programu

Zobacz także