Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco przystąpiło do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych

Asseco zostało członkiem wspierającym Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych, który zrzesza podmioty rynku pożyczkowego oraz obszaru digital lending i fintech. Dołączenie do PZIP przez uznanego dostawcę rozwiązań klasy Business Intelligence wpłynie na zacieśnienie współpracy pomiędzy nim a instytucjami pożyczkowymi oraz rozwój technologiczny tego sektora.

Polski Związek Instytucji Pożyczkowych to platforma branżowa, której celem jest m.in. podnoszenie standardów etycznych i biznesowych w firmach pożyczkowych oraz wsparcie w budowie systemu wymiany informacji o konsumentach.

Dołączenie do członków Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych to dla nas szansa na dalsze nawiązywanie relacji z instytucjami pożyczkowymi oraz możliwość poszerzania wiedzy na temat tej branży dzięki danym i raportom branżowym, do których mamy teraz dostęp – powiedział Jarosław Bryl, Dyrektor Pionu Business Intelligence, Asseco Poland. Nasza spółka jest największą firmą IT w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej. W ofercie Asseco znajdują się rozwiązania wykorzystujące, m.in. sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe, które mają wiele zastosowań w branży finansowej i mogą w znaczący sposób wpłynąć na rozwój instytucji pożyczkowych – dodał.

Asseco posiada silną pozycję, m.in. w sektorze finansowym. Ponad 50% banków w Polsce oraz banki w Europie Południowo-Wschodniej korzystają z rozwiązań business intelligence dostarczonych i wdrożonych przez Asseco. Firma oferuje zarówno gotowe produkty opracowanie przez Asseco, jak i rozwiązania dedykowane, projektowane na bazie indywidualnych wymagań klientów. Oferta produktowa Asseco obejmuje domeny Analytics, Artificial Intelligence & Machine Learning, Risk & Compliance, BigData, Data Warehouse, Regulatory Compliance.

Zobacz także