Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco partnerem KKIO’17

Asseco było partnerem Krajowej Konferencji Inżynierii Oprogramowania – KKIO’17, która odbyła się w dniach 14-16 września w Rzeszowie. Podczas tego wydarzenia, Maciej Koryl z Pionu Banków Komercyjnych, poprowadził prezentację dotyczącą Business Process Management (BPM), czyli zarządzania firmą i zachodzącymi w niej procesami za pomocą dedykowanego oprogramowania. Udział Asseco w KKIO jest wynikiem stałej współpracy pomiędzy naszą firmą, a Wydziałem Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej.

 

Podczas prezentacji Asseco, pt. „Implementacja systemu wspierającego zjawisko emergencji w modelowaniu procesów biznesowych”, Maciej Koryl przedstawił m.in. propozycję wykonania kolejnego kroku na drodze rozwoju dziedziny BPM, w postaci zastosowania teorii systemów samoorganizujących się (teorii emergencji) w powiązaniu z nowoczesnymi technikami zarządzania informacją, takimi jak wydobywanie procesów (process mining). Celem tego działania jest opracowanie systemu wspierającego funkcjonowanie organizacji realizującej procesy biznesowe w dynamicznie zmieniającym się środowisku. Postawiono także hipotezę, że technika eksploracji danych na podstawie informacji zgromadzonej w zbiorach lub strumieniach danych, polegająca na wykorzystaniu właściwości komputera do znajdowania prawidłowości ukrytych dla człowieka, może zostać wykorzystana nie tylko do analiz biznesowych, ale również do wspierania procesów samoorganizacji.

 

To była już 19. edycja Krajowej Konferencji Inżynierii Oprogramowania. Jej głównym organizatorem co roku jest Polskie Towarzystwo Informatyczne. Celem tego wydarzenia jest przybliżenie zagadnień naukowych, jak i wymiana wiedzy pomiędzy naukowcami, inżynierami, pasjonatami, a specjalistami z branży IT. Honorowy patronat nad konferencją sprawuje Komitet Informatyki Polskiej Akademii Nauk.

 

Zobacz także