Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco Orłem Rzeczpospolitej

W 2019 r. Asseco osiągnęło rekordowe przychody, przekraczające 10 mld zł. Udany rok i dobre perspektywy na kolejne miesiące zapewniły firmie tytuł „Orła Rzeczpospolitej” w kategorii handel i usługi niefinansowe. Spółka znalazła się również w czołówce „Listy 500 największych przedsiębiorstw”, będąc tym samym najwyżej notowaną firmą z branży IT.

Kapituła konkursu „Orły Rzeczpospolitej” wskazała na stabilną pozycję Asseco na rynku IT, który wg redakcji ma szansę zyskać w czasie pandemii. Ponadto dostarcza rozwiązania i usługi, na które jest coraz większe zapotrzebowanie, ponieważ zaistniała sytuacja wyraźnie pokazała, jak istotnym elementem działalności zarówno instytucji państwowych, jak i przedsiębiorstw jest cyfryzacja. Spółka zajęła również 27. pozycję w rankingu „Lista 500” przygotowanym przez dzienniki „Rzeczpospolita” i „Parkiet”.

Asseco, zatrudniające blisko 27 tys. osób, jako jedyna firma IT, znalazło się także w pierwszej dziesiątce największych pracodawców. Firma uzyskała również najwyższe przychody i zyski w swoim sektorze.

Wśród spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, które znalazły się na „Liście 500”, Asseco zajęło 17. miejsce. Inwestorzy wierzą w rozwój firmy, co pokazuje rosnący kurs akcji.

Zobacz także